Manufacturer of a wide range of products which include frp fencing s, frp cable tray pultruded type suppliers, frp cable tray pultruded type, frp pultruded gratings, frp moulded gratings and frp moulded gratings suppliers.
₹ 4499 / Meter Get Latest Price
| Height | 5 Feet |
| Material | FRP |
| Surface Finish | Polished |
| Colour | Yellow |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1550 / Meter Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Tray Type | Trough Cable Tray |
| Cable Tray Type | Perforated Cable Tray |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1580 / Meter Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Tray Type | Trough Cable Tray |
| Cable Tray Type | Perforated Cable Tray |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1900 / Square Meter Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Yellow |
| Shape | Rectangular |
| Material | FRP |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | Up to 2400 mm |
| Width | Up to 1200 mm |
| Thickness | Up to 50 mm |
₹ 5650 / Square Meter Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Load Capacity | Medium Duty |
| Type | Moulded |
| Mesh size | 20mm X 20mm |
| Usage/Applications | Flooring systems |
₹ 140 / Square Meter Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Load Capacity | Medium Duty |
| Type | Moulded |
| Mesh size | 20mm X 20mm |
| Usage/Applications | Flooring systems |
₹ 160 / Square Meter Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Load Capacity | Medium Duty |
| Type | Moulded |
| Mesh size | 20mm X 20mm |
| Usage/Applications | Flooring systems |
₹ 5680 / Square Meter Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Load Capacity | Medium Duty |
| Type | Moulded |
| Mesh size | 20mm X 20mm |
| Usage/Applications | Reinforcement |
₹ 5630 / Square Meter Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Load Capacity | Medium Duty |
| Type | Moulded |
| Mesh size | 20mm X 20mm |
| Usage/Applications | Flooring systems |
₹ 140 / Square Meter Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Load Capacity | Medium Duty |
| Type | Moulded |
| Mesh size | 20mm X 20mm |
| Usage/Applications | Flooring systems |
₹ 385 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Material Grade | FRP |
| Size | 1220mm x 3660mm |
| Finishing | Minicus type |
| Country of Origin | Made in India |
Mukund Bharuchkar (Partner)
Electro Transcore
Plot No. 858 & 859, Village Umraya, Taluka Padra
Vadodara - 391440, Gujarat, India