Manufacturer of a wide range of products which include frp round pipe suppliers, frp round pipe, frp fluted pipe, frp square pipe, frp square pipe suppliers in chennai and frp square pipe suppliers.
₹ 140 / Meter Get Latest Price
| Size/Diameter | 1 inch |
| Length of Pipe | 6 m |
| Usage/Application | Construction |
| Material | FRP |
| Shape | Round |
₹ 130 / Meter Get Latest Price
| Size/Diameter | 1 inch |
| Length of Pipe | 6 m |
| Usage/Application | Construction |
| Material | FRP |
| Shape | Round |
₹ 140 / Meter Get Latest Price
| Size/Diameter | 1 inch |
| Length of Pipe | 6 m |
| Usage/Application | Construction |
| Material | FRP |
| Shape | Round |
₹ 140 / Meter Get Latest Price
| Size/Diameter | 1 inch |
| Length of Pipe | 6 m |
| Usage/Application | Construction |
| Material | FRP |
| Shape | Round |
₹ 150 / Meter Get Latest Price
| Size/Diameter | 1 inch |
| Length of Pipe | 6 m |
| Usage/Application | Construction |
| Material | FRP |
| Shape | Round |
₹ 250 / Meter Get Latest Price
| Length | Up to 3 m |
| Material | FRP |
| Shape | Cylinder |
| Nominal Size | 3/4 inch |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
| Diameter | Up to 8 Inch |
₹ 275 / Meter Get Latest Price
| Size/ Diameter | 4 inch |
| Length of Pipe | 6 m |
| Usage/Application | Construction |
| Material | FRP |
| Shape | Round |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 130 / Kg Get Latest Price
| Square Size | 30x30 mm |
| Wall Thickness | 5 mm |
| Grade | ECR Glass |
| Length of Pipe | 3 m |
| Length | 6 m |
| Surface Finish | Glossy |
| Color | Yellow |
| Size/Diameter | 0.75 inch |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 140 / Kg Get Latest Price
| Length | 6 m |
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Length of Pipe | 3 m |
| Usage/Application | Construction |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 140 / Kg Get Latest Price
| Wall Thickness | 5 mm |
| Grade | Polyester FRP |
| Length of Pipe | 3 m |
| Length | 6 m |
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 200 Kg
₹ 130 / Meter Get Latest Price
| Material | FRP |
| Length of Pipe | 6 m |
| Usage/Application | Construction |
| Size/Diameter | 1 inch |
| Shape | Round |
₹ 160 / Meter Get Latest Price
| Material | FRP |
| Length of Pipe | 6 m |
| Usage/Application | Construction |
| Size/Diameter | 1 inch |
₹ 170 / Meter Get Latest Price
| Material | FRP |
| Length of Pipe | 6 m |
| Usage/Application | Construction |
| Size/Diameter | 1 inch |
| Shape | Round |
₹ 120 / Kg Get Latest Price
| Usage/Application | Construction |
| Length | 6 m |
| Size/Diameter | 0.75 inch |
| Shape | Square |
₹ 140 / Kg Get Latest Price
| Length of Pipe | 3 m |
| Size/Diameter | 0.75 inch |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 150 / Kg Get Latest Price
| Length of Pipe | 6 m |
| Usage/Application | Construction |
| Size/Diameter | 1 inch |
| Shape | Square |
₹ 160 / Kg Get Latest Price
| Length | 3 m |
| Size/Diameter | 0.75 inch |
| Length of Pipe | 3 m |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 170 / Kg Get Latest Price
| Length | 6 m |
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 55 / Meter Get Latest Price
| Length | 6m,Up to 6/8m. |
| Length of Pipe | 6 m |
| Usage/Application | Construction |
| Material | FRP |
| Shape | Square, Round, Rectangular, Square,Square |
| Brand | Electro Transcore |
Minimum order quantity: 300 Meter
Mukund Bharuchkar (Partner)
Electro Transcore
Plot No. 858 & 859, Village Umraya, Taluka Padra
Vadodara - 391440, Gujarat, India