Pioneers in the industry, we offer frp cable tray suppliers, frp cable tray, frp cable tray pultruded, frp pultruded cable tray, frp cable tray pultruded type suppliers and frp ladder type cable tray from India.
₹ 325 / Meter Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Tray Type | Ladder Type Cable Tray |
| Cable Tray Type | Channel Cable Tray |
| Brand | Electro Transcore |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 360 / Meter Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Tray Type | Trough Cable Tray |
| Cable Tray Type | Ladder Type Cable Tray |
| Brand | Electro Transcore |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 380 / Meter Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Cable Tray Type | Wire Mesh Cable Tray |
| Brand | Electro Transcore |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1590 / Meter Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Tray Type | Trough Cable Tray |
| Cable Tray Type | Perforated Cable Tray |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 130 / Meter Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Tray Type | Trough Cable Tray |
| Cable Tray Type | Perforated Cable Tray |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 140 / Meter Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Tray Type | Trough Cable Tray |
| Cable Tray Type | Perforated Cable Tray |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 220 / Meter Get Latest Price
| Material | Fiber Reinforced Plastic (FRP) |
| Tray Type | Ladder Type Cable Tray |
| Thickness (mm) | Up to 15 |
| Country of Origin | Made in India |
| Max Working Load | 500 kg |
| Width | 50-1200 mm |
| Length | 2000 - 8000 mm |
₹ 250 / Meter Get Latest Price
| Cable Tray Type | Wire Mesh Cable Tray |
| Brand | Electro Transcore |
| Color | any |
| Shape | customised |
| Is It Waterproof | yes |
| Country of Origin | Made in India |
Mukund Bharuchkar (Partner)
Electro Transcore
Plot No. 858 & 859, Village Umraya, Taluka Padra
Vadodara - 391440, Gujarat, India