We are a leading Manufacturer of frp protruded grating, frp moulded gratings and frp moulded gratings suppliers from Vadodara, India.
₹ 2000 / Square Meter Get Latest Price
| Shape | Rectangular |
| Usage/Applications | Industrial |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Any |
| Material Grade | Frp |
₹ 150 / Square Meter Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Load Capacity | Medium Duty |
| Type | Moulded |
| Mesh size | 20mm X 20mm |
| Usage/Applications | Flooring systems |
₹ 5670 / Square Meter Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Load Capacity | Medium Duty |
| Type | Moulded |
| Mesh size | 20mm X 20mm |
| Usage/Applications | Flooring systems |
₹ 5640 / Square Meter Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Load Capacity | Medium Duty |
| Type | Moulded |
| Mesh size | 20mm X 20mm |
| Usage/Applications | Flooring systems |
₹ 5630 / Square Meter Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Load Capacity | Medium Duty |
| Type | Moulded |
| Mesh size | 20mm X 20mm |
| Usage/Applications | Flooring systems |
Mukund Bharuchkar (Partner)
Electro Transcore
Plot No. 858 & 859, Village Umraya, Taluka Padra
Vadodara - 391440, Gujarat, India